+90 532 507 96 32 Menu
Türkçe English
Prof. Dr. Kürşat YELKEN

Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyat sonrası özellikle 6 hafta kadar sigara kullanılmasını önermiyoruz. Burun kemiklerine kesiler yapıldığı için ameliyattan sonra burun kemiklerinin üzerine binen her türlü hafif de olsa ağırlık, kemiklerin yanlış ve istenmeyen pozisyonlarda kaynamasına yol açabilir. Çok hafif gözlükler buruna baskı yapmayacak şekilde kullanılabilir. Bunun dışında ameliyat sonrası 6 hafta kadar gözlük kullanılmamasını tavsiye edilmez. Estetik burun ameliyatından sonra 6 hafta kadar güneşlenmeyi önermiyoruz. Aşırı güneşli havalarda dışarı çıkılması gerektiğinde şapka ve/veya yüksek koruma faktörlü güneş kremleri sürülmesi uygundur. Ameliyat sonrası hafif sporlar yapılabilir fakat, ağır veya buruna travma ihtimali olan sporları uygun değildir. Yatarken başın genellikle biraz yüksek olmasının oluşan ödemi azaltma açısından olumlu etkileri vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Açık teknik mi Kapalı Teknik mi?

Açık ve kapalı teknik olarak iki ayrı şekilde yapılan burun estetiği ameliyatlarında; açık rinoplasti tekniği ile burun kıkırdak ve kemik yapıları daha ayrıntılı şekillendirilebilir. Özellikle burun uç kısmında problemi olan kişilerde açık teknik burun ameliyatı kullanılması daha uygundur.

Burun Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Kapalı Ve Açık Teknikler uygulanmaktadır.

Site içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisi ya da konsültasyonu yerini alamaz. Aklınıza takılanlar mı var?

Doktora Danışın