+90 532 507 96 32 Menu
Türkçe English
Prof. Dr. Kürşat YELKEN

Kaş Estetiği

Kaş estetiği için tercih edilecek yöntemi, kaşın durumu, hastanın beklentisi, deformasyonun boyutu, nedeni ve hastanın yaşı belirler. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe de eklenebilmektedir. Yaşlanmayla beraber gevşeyen kaş dokusu yer çekiminin etkisiyle sarkar ve üst göz kapağının şeklini bozabilir. Kaş estetiği, her yüz yapısına göre kişiye özel planlanmalıdır. Ameliyat yöntemleri arasında, iple askı yöntemi ile, Medikal uygulamalardan botoks ile kaş kaldırma, kaş kontürü, kaş ekimi, dolgu ile kaş estetiği gerçekleştirilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Açık teknik mi Kapalı Teknik mi?

Açık ve kapalı teknik olarak iki ayrı şekilde yapılan burun estetiği ameliyatlarında; açık rinoplasti tekniği ile burun kıkırdak ve kemik yapıları daha ayrıntılı şekillendirilebilir. Özellikle burun uç kısmında problemi olan kişilerde açık teknik burun ameliyatı kullanılması daha uygundur.

Burun Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Kapalı Ve Açık Teknikler uygulanmaktadır.

Site içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisi ya da konsültasyonu yerini alamaz. Aklınıza takılanlar mı var?

Doktora Danışın