+90 532 507 96 32 Menu
Türkçe English
Prof. Dr. Kürşat YELKEN

Prof. Dr. Kürşat YELKEN Kimdir ?

Prof. Dr. M. Kürşat Yelken Kulak Burun Boğaz ve Baş&Boyun Cerrahisi uzmanıdır. Avrupa KBB Bord üyesidir. ABD'de Harvard Tıp Fakültesinde üst ihtisas yapmıştır.

1976 yılında Kars’ta doğan Dr. Yelken, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur, 2005 yılında KBB uzmanı ünvanı almıştır. 2006-2011 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürmüştür. 2008-2009 yılları arasında TÜBİTAK bursuyla Harvard Tıp Fakültesi, MEEI Larengoloji Bölümü’nde ses hastalıkları üzerine eğitim gören Yelken, 2011 yılında doçentlik ve 2016 yılında profesörlük ünvanı almıştır. Yelken’ in uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayımlanan 40’a yakın makalesi; uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan 60’a yakın bildirisi bulunmaktadır. Yelken, Harvard Tıp Fakültesi’nde Larengoloji üzerine çeşitli projelerde araştırmacı olarak yer almış ve bu projelerden birinde araştırma fonu tarafından ödüle layık görülmüştür.

Prof. Dr. M. Kürşat Yelken, tıbbın yanında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimi almıştır, ud ve gitar çalmaktadır. Ses, Konuşma ve Yutma Bozukluları Derneği başkanlığını yapmaktadır, Türk Larengoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı’na üyeliği bulunmaktadır.

Site içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisi ya da konsültasyonu yerini alamaz. Aklınıza takılanlar mı var?

Doktora Danışın